چگونه source صفحه را در مرورگرهای موبایل مشاهده کنیم - پارس سیف

7 فروردین 1399

post-thumnail

آموزش جدید در وبلاگ پارس سیف راجب سوال ( چگونه source صفحه را در مرورگرهای موبایل مشاهده کنیم؟ ) مطلب آموزشی تهیه کردیم

سایت سورس “Site source” یکی از آپشن هایی است که توسعه دهندگان اینترنت یا به عبارتی Developerها می توانند از آن برای مشاهده و بررسی کدهای بکار رفته در ظاهر یک وب سایت که در اصل به نام “UI” که مخفف عبارت “User Interface” است دسترسی پیدا کنند. از این رو این یک ویژگی بسیار مهم برای تمام دولوپرها است و بدون آن کارشان کمی سخت تر می شود.

سایت سورس

بطور کلی از سایت سورس می توان به اطلاعات ظاهر هر وب سایت همانند فونت بکار رفته، طراحی ظاهری، اندازه عکس ها و در کل تمام ویژگی های این چنینی دسترسی پیدا کرد که برای توسعه دهندگان وب کاربردی می باشد. از این رو چنین قابلیتی توسط کامپیوتر اکثرا اجرا می شود و علت آن نیز می تواند سهولت و آسانی کاربر باشد.

اما ممکن است به هر دلیل برای مدتی از کامپیوتر و لپ تاپ خود دور باشیم و نتوانیم به کارهای روزمره خود دسترسی پیدا کنیم. بنابراین باید کاملا بیخیال این مورد شویم؟! خیر! اگر شما قصد دارید اقدام به مشاهده سورس سایت کنید، جای نگرانی نیست چرا که در ادامه این آموزش از پارس سیف می توانید با ساده ترین روش ممکن اقدام کنید. همراه ما باشید.

1- ابتدا وارد سایت مدنظر خود در مرورگر گوشی شوید. اینک همانند تصویر ذیل بر روی ادرس بالای صفحه یکبار کلیک کنید. اینک بر روی قلم که در تصویر مشخص شده است، کلیک کنید که این قلم برای ویرایش آدرس می باشد. توجه داشته باشید که این آخرین نسخه از مرورگر کروم گوشی تا تاریخ 11 ژانویه 2020 می باشد.

view code web parssafe

2- در این مرحله دست خود را بر روی لینک نگه دارید و ویرایش دهنده را به آخرین قسمت آدرس سایت بیاورید که برای سایت نمناک http می باشد. در ابتدای لینک عبارت “:view-source” را بدون فاصله و همانند تصویر ذیل تایپ کنید و فراموش نکنید که دو نقطه هم باید چسبیده به عبارت باشد. در قدم دوم بر روی لینک جدید ظاهر شده کلیک کنید.

view code web parssafe 02

3- هم اکنون سایت سورس برای شما ظاهر شده است و می توانید به راحتی به سورس موردنظر خود دست پیدا کنید. آدرس را نیز می توانید در قسمت بالایی صفحه مشاهده کنید که در عکس کاملا مشخص شده است.

view code web parssafe 03

توجه : آموزش به پایان رسید و شما با نحوه دیدن سورس کد سایت آشنا شده اید و می توانید به کدهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید. با این وجود لازم به ذکر است که راه های دیگری در این زمینه وجود دارند که از مهم ترین آنها می توان به اپلیکیشن هایی اشاره کرد که واقعا گیج کننده هستند و نمی توان از آنها استفاده کرد. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در وبلاگ پارس سیف شما را با این آموزش آشنا سازیم که آسان ترین روش ممکن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *